SREDA
19
Junij

Prireditve v tem tednu


festival  izobraževalna prireditev  koncert  ostale prireditve  ples  prireditve za mladino in otroke  razstava  sejem  strokovno srečanje  športna prireditev 

 ples
  Ples BITI

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
 razstava
  Virtualni Muzej

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Ljubljanski grad, 1000 Ljubljana
  Stalna zbirka Kovaško-livarskega muzeja

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Kovaško-livarski muzej,
  GALERIJA IN VRT POD KOSTANJI

 

Termin: med 11h in 18h vsako sob., ned. in praz.
 Lokacija: Kobdilj, Štanjel
  Galerija Lojzeta Spacala in Kraška hiša

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: grad Štanjel
  Spominska soba podpisa delne nemške kapitulacije

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  Galerija eMCe plac

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: eMCe plac, Šaleška 3, Velenje
  Razstavišče Vile Mojce

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Vila Mojca, Cesta Borisa Kraigherja 5, 3320 Velenje
  Arheološka zbirka Fluvio Frigido - Kastra - Flovio - Ajdovščina in zbirka Fosilov Staneta Bačarja

 

Termin: med 13h in 18h vsako sob. in ned.
 Lokacija:
 Organizator: Goriški muzej , 5000 Nova Gorica
  Razstave v Muzeju Velenje na Velenjskem gradu

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Muzej Velenje, Ljubljanska 54, 3320 Velenje
 Organizator: Muzej Velenje, Ljubljanska 54 3320 Velenje
  Kavčnikova domačija v Zavodnjah (pri Šoštanju)

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Kavčnikova domačija v Zavodnjah,
 Organizator: Muzej Velenje, Ljubljanska 54 3320 Velenje
  Spominska soba na Graški Gori

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Graška Gora,
 Organizator: Muzej Velenje, Ljubljanska 54 3320 Velenje
  Spletna razstava

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Galerija Media Nox, židovska ulica 12, 2000 Maribor
 Organizator: MKC Maribor, Ljubljanska ulica 4 2000 Maribor
  Etnološka razstava Ljudska umetnost na Gorenjskem

 

Termin: ob 10h vsak tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Mestna hiša, Glavni trg, 4000 Kranj
 Organizator: Gorenjski muzej Kranj, Tomšičeva ulica 44 4000 Kranj
  Arheološka razstava Železna nit

 

Termin: med 10h in 18h vsak tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Mestna hiša, Glavni trg, 4000 Kranj
 Organizator: Gorenjski muzej Kranj, Tomšičeva ulica 44 4000 Kranj
  Dr.France Prešeren - življenje in delo

 

Termin: med 10h in 18h vsak tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Prešernova hiša, Prešernova ulica 7, 4000 Kranj
 Organizator: Gorenjski muzej Kranj, Tomšičeva ulica 44 4000 Kranj
  Stalna prodajna razstava slik Petrine Vake

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Galerija Petrina, Slovenska ulica 31, 2000 Maribor
 Organizator: Galerija Petrina, Slovenska ulica 31 2000 Maribor
  ZBIRKA ŽELEZNIŠKIH EKSPONATOV

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Pragersko, 0 Pragersko
 Organizator: TD BREZA Pragersko - Gaj, Kacova ulica 12 2331 Pragersko
  Stalne razstave v Hiši Stare trte

 

Termin: med 10h in 18h vsak pon., tor., sre., cet., pet., sob., ned. in praz.
 Lokacija: Hiša Stare trte, Vojašniška 8, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod za turizem Maribor - Pohorje, Partizanska 47 2000 Maribor
  Razstava ročnodelskih izdelkov

 

Termin: 22. jun.  ob 9h
 Lokacija: Dvorana PGD Gorica,
 Organizator: KUD Sp. in Zg. Gorica,
  Razstava ročnodelskih izdelkov

 

Termin: 23. jun.  ob 9h
 Lokacija: Dvorana PGD Gorica,
 Organizator: KUD Sp. in Zg. Gorica,
  Razstava METULJI SVETA

 

Termin: med in 15:30 vsak pon., tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Vivarij Proteus pri Postojnski jami, Jamska cesta 30, 6230 Postojna
 Organizator: Postojnska jama d.d.,
 koncert
  »9 odtenkov ljubezni« koncert

 

Termin: 23. jun.  ob 19h
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Katoliško kulturno izobraževalno društvo Sv. Jožefa Delavca Rače, Ptujska c. 6 2327 Rače
  »Pozdrav poletju«

 

Termin: 19. jun.  ob 17h
 Lokacija: Bela dvorana gradu Rače,
 Organizator: .,
 prireditve za mladino in otroke
  Mini teater

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  USTVARJALNE DELAVNICE

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  Pravljična skrinja in mojstri neba v Čarobnem svetu

 

Termin: ob 11h vsak ned.
 Lokacija: Europark Maribor, Pobreška cesta 18, 2000 Maribor
  Igralnica za majhne in velike

 

Termin: ob 10h vsak pet.
 Lokacija: Mariborska knjižnica - Pionirska knjižnica Rotovž, Rotovški trg 6, 2000 Maribor
 Organizator: Mariborska knjižnica - Pionirska knjižnica Rotovž, Rotovški trg 6 2000 Maribor
  Pravljična ura za otroke v Knjižnici Nova vas

 

Termin: ob 17h vsak cet.
 Lokacija: Mariborska knjižnica - Pionirska knjižnica Nova vas, Cesta proletarskih brigad 63/a, 2000 Maribor
 Organizator: Mariborska knjižnica - Knjižnica Nova vas, Cesta proletarskih brigad 61 a 2000 Maribor
  MojaUstvarjalnica Maribor: Ustvarjalno otroštvo

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MojaUstvarjalnica Maribor- likovna šola, tečaj in delavnice, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: MojaUstvarjalnica- likovna šola, tečaji in delavnice, Za tremi ribniki 27 2000 Maribor
  Gledališki vrtec Atilem

 

Termin: med in 17:15 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Gledališka šola I

 

Termin: med in 18:45 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Gledališka šola II

 

Termin: med in 18:45 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
 sejem
  Ekološka tržnica

 

Termin: med 17h in 19h vsak cet.
 Lokacija: Glavni trg v Kranju - mestni vodnjak,
 Organizator: Zavod za turizem Kranj, Glavni trg 2 4000 Kranj
 izobraževalna prireditev
  Jezikovne delavnice

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  TEČAJI LIČENJA

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  LIKOVNI KROŽEK V KOSOVELOVI KNJIŽNICI V KOMNU

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  MojaUstvarjalnica Maribor: Začetni tečaj Umetniške grafike

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MojaUstvarjalnica Maribor- likovna šola, tečaj in delavnice, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: MojaUstvarjalnica- likovna šola, tečaji in delavnice, Za tremi ribniki 27 2000 Maribor
  MojaUstvarjalniva Maribor: Nadaljevalni tečaj umetniške grafike

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MojaUstvarjalnica Maribor- likovna šola, tečaj in delavnice, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: MojaUstvarjalnica- likovna šola, tečaji in delavnice, Za tremi ribniki 27 2000 Maribor
  Gledališka šola III

 

Termin: med in 20:15 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Gledališka šola IV

 

Termin: med in 20:15 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
 ostale prireditve
  Kreativne delavnice

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  Plesne delavnice

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  Nedeljsko vodenje po Štanjelu

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Turistično informacijski center Štanjel, Grad Štanjel, 6222 Štanjel
  OBISK GROFOVE JAME

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Brestovica pri Komnu
  PRIREDITVE V KOSOVELOVI KNJIŽNICI V KOMNU

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Komen, Kosovelova knjižnica, Kras
  Dnevi odprtih vrat v Raziskovalni enoti OLEA

 

Termin: med 16h in 19h vsako sre.
 Lokacija: OLEA - RAZISKOVALNA ENOTA,
  Vozni red HELFARJA

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  Tržnica občine Rače-Fram

 

Termin: med 9h in 11h vsako sob.
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Osrednja proslava Občine Rače-Fram

 

Termin: 20. jun.  ob 20h
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Ribiško srečanje za pokal občine Rače-Fram

 

Termin: 22. jun.  ob 8h
 Lokacija: Ribniki pri ribiškem domu Fram,
 Organizator: Ribiško društvo Fram, Ljubljanska c. 98 2327 Rače
  Nočno kopanje v hotelu Habakuk

 

Termin: ob 20h vsako sob.
 Lokacija: Hotel Habakuk, Pohorska ulica 59, 2000 Maribor
 Organizator: Terme Maribor, Ulica Heroja Šlandra 10 2000 Maribor
  Tetsushi Higashino: Kemično orožje MW

 

Termin: med 17h in 18h vsak pon., tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: KC Pekarna,
 Organizator: Pekarna - magdalenske mreže , Ob železnici 8 2000 Maribor
  Knjižnica tete Rose vabi

 

Termin: med 14h in 18h vsak pon., tor., sre., cet. in pet.
 Lokacija: MISC Infopeka, Ob železnici 8, 2000 Maribor
 Organizator: Pekarna - magdalenske mreže , Ob železnici 8 2000 Maribor
  Šnops turnir

 

Termin: 19. jun.  ob 18h
 Lokacija: Dom krajanov Ješenca - Požeg,
 Organizator: Turistično društvo krajanov Ješenca - Požeg,
  Pohod okoli akumulacijskega jezera Požeg

 

Termin: 22. jun.  ob 16h
 Lokacija: .,
 Organizator: Turistično društvo krajanov Ješenca - Požeg,
  110 let PGD Podova

 

Termin: 22. jun.  ob 18h
 Lokacija: Športni park Brezula,
 Organizator: PGD Podova,
  »Večer napitnic in vina« ter predstavitev društva vinogradnikov

 

Termin: 21. jun.  ob 19h
 Lokacija: Promocijsko - degustacijski prostor gradu Rače,
 Organizator: Več organizatorjev,
  »Mopejada«

 

Termin: 23. jun.  ob 10h
 Lokacija: Vaški dom Ranče,
 Organizator: Društvo krajanov Ranče,
  Nočno kopanje v MTC Fontana

 

Termin: med 18h in 23h vsak pet.
 Lokacija: Fontana - Medicinsko termalni center (MTC Fontana), Koroška cesta 172, 2000 Maribor
 Organizator: Fontana - Medicinsko termalni center (MTC Fontana), Koroška cesta 172 2000 Maribor
  »Starejši za starejše«

 

Termin: 20. jun.  ob 15h
 Lokacija: Dom društva upokojencev Rače,
 Organizator: Društvo upokojencev Rače,
  Tržnica občine Rače - Fram

 

Termin: ob 8h vsako sob.
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače - Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Predstavitev zeliščnih napitkov in orgonitov, sejem naravnih umetnosti

 

Termin: 23. jun. 
 Lokacija: Botanični vrt TAL 2000 v Zgornji Gorici,
 Organizator: Boranični vrt TAL 2000,
  Eko košarice zelenjave, sadja in žita: Partnersko kmetovanje

 

Termin: ob 16h vsak cet.
 Lokacija:
 Organizator: Društvo ECHo, ekologija, kulturna raznolikost, zdravje,
  Voden ogled »Grilove zbirke kulturne dediščine«

 

Termin: 23. jun.  ob 7:30
 Lokacija: Etnološki muzej v gradu Rače,
 Organizator: Miran Gril in Nevenka Gril Hameršak,
 športna prireditev
  Šport in rekreacija

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  Rekreacija za malčke

 

Termin: med in 17h vsak pet.
 Lokacija:
  Plezanje na Sernčevo skalo v Framu

 

Termin: 21. jun.  ob 17h
 Lokacija: .,
 Organizator: Planinsko društvo Fram, Morje 36a Fram
  18. tradicionalni pohod od Gorice do Planice

 

Termin: 23. jun.  ob 7h
 Lokacija: .,
 Organizator: Planinsko društvo Fram, Morje 36a Fram
  8. tradicionalni kolesarski trim od Gorice do Planice

 

Termin: 23. jun.  ob 7h
 Lokacija: Občina Rače-Fram,
 Organizator: Planinsko društvo Fram, Morje 36a Fram
  Šahovski turnir

 

Termin: 21. jun.  ob 18h
 Lokacija: DTV Partizan Fram,
 Organizator: Šahovsko društvo Fram,
  Turnir v kegljanju

 

Termin: 22. jun.  ob 18h
 Lokacija: Dom krajanov Ješenca - Požeg,
 Organizator: Turistično društvo krajanov Ješenca - Požeg,
  Turnir v odbojki

 

Termin: 22. jun.  ob 9h
 Lokacija: DTV Partizan Fram,
 Organizator: Društvo upokojencev Fram,
  Turnir v malem nogometu

 

Termin: 23. jun.  ob 10h
 Lokacija: Igrišče v Kopivniku,
 Organizator: Športno rekreacijsko društvo Kopivnik,
 festival
  Borza veščin

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Facebook: Borza veščin, Ob železnici 16, 2000 Maribor
 Organizator: MKC Maribor, Ljubljanska ulica 4 2000 Maribor
 strokovno srečanje
  Banka idej

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
 Organizator: MKC Maribor, Ljubljanska ulica 4 2000 Maribor